Увага! Cайт не оновлюється

29 січня 2016, 10:35

Андрій Іванчук: Процедура отримання дозволу на концентрацію стане простішою, швидшою і дешевшою для бізнесу (відео)

Проголосований сьогодні у Верховній Раді законопроект №2168а «Про захист економічної конкуренції» (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями) запропоновано нові критерії діяльності компаній, які отримують дозвіл на концентрацію та значно спрощується процедура та строки надання згоди на концентрацію.

"Прийняття закону у другому читанні та в цілому дозволить збільшити пороги показників за якими необхідно одержувати дозволи Антимонопольного комітету і вводиться нововведення щодо запровадження більш гнучкої і спрощеної процедури отримання попереднього дозволу."

Про це заявив заступник голови фракції "Народний фронт", Голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук, доповідаючи законопроект.

Документ передбачає значне підвищення порогових показників, які не переглядались з 2000-х рр.. Завдяки цьому до компетенції АМКУ буде відноситись значно менша кількість угод. Це має спростити процеси ведення бізнесу, зокрема, в питанні придбання та поглинання компаній в Україні.

Одночасно, чітко визначено критерії угод, які потребуватимуть отримання згоди АМКУ і строки, в які ця згода має бути надана. Тепер її можна буде отримати і за спрощеною процедурою, яка триватиме 25 днів замість 45.

До того ж нова редакція закону зобов’язує АМКУ проводити попередні консультації щодо інформації та документів, які є необхідними для розгляду відповідної заяви.

Під час прийняття законопроекту в законопроект внесено норми, які мають наповнити державний бюджет.

 «Передбачається підвищення в середньому в п'ять разів розміру оплати за подання заяви на концентрацію на узгодженні дії це має на меті компенсувати витрати, пов’язані з подачею заяв, які не змінювалися із 2002 року. Юридичне управління наполягає на тому, щоб у законопроекті був внесений термін «беніфіціарний власник» і залишився в остаточні редакції», - зазначив Андрій Іванчук.

Нагадаємо, що даний законопроект був підтриманий Комітетом економічної політики на засіданні 9 грудня 2015 року.

 

З відео виступу можна ознайомитися тут.