21 листопада 15:30
21 листопада 2018 року відбудеться засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
08 листопада 11:40
У Комітеті з питань економічної політики продовжиться доопрацювання проекту Закону України «Про концесії» (реєстр. №8125) докладніше
01 листопада 12:03
Повторно повідомляємо, що Комітет на засіданні 07 листопада 2018 року планує розглянути підготовлений до другого читання проект Закону України «Про концесії» (реєстр. №8125 від 15.03.2018) докладніше
22 жовтня 10:00
Інфографіка та коментар щодо Кодексу України з процедур банкрутства докладніше
18 жовтня 11:00
Верховна Рада ухвалила проект Кодексу України з процедур банкрутства (реєстр. №8060) докладніше
17 жовтня 21:06
У Комітеті з питань економічної політики опрацьовано зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до підготовленого до другого читання проекту Кодексу України з процедур банкрутства і підготовлені пропозиції до остаточної редакції посилання...
16 жовтня 12:15
Виступ Голови Комітету на Погоджувальній раді 16 жовтня 2018 докладніше
16 жовтня 12:00
Брифінг народних депутатів України на підтримку проекту Кодексу України з процедур банкрутства (реєстр. №8060 від 26.02.2018) докладніше
12 жовтня 15:16
Порівняльна таблиця 8060 до другого читання посилання...
18 жовтня 2018, 11:00

Верховна Рада ухвалила проект Кодексу України з процедур банкрутства (реєстр. №8060)

Наступного року Україна може піднятися на 10 позицій у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу завдяки прийнятому сьогодні законопроекту – Кодексу з процедур банкрутства.

Про це після голосування наголосив співавтор Кодексу, голова Комітету з питань економічної політики Андрій Іванчук.

«Україна отримала надзвичайно важливий, реформаторський закон. У наступному році після засідання Світового банку Україна отримає своє гідне місце у їхньому рейтингу з легкості ведення бізнесу – ми піднімемося десь на 10 позицій», -  зазначив співавтор Кодексу.

Кодекс з процедур банкрутства складається з чотирьох книг.  Перша – загальні терміни і поняття, друга – питання банкрутства юридичних осіб, третя – самоврядування арбітражних керуючих, четверта – банкрутство фізичних осіб.

«Щодо третьої книги, то ми втілили безпрецедентні речі – в Україні буде діяти одна самоврядна організація. І самі арбітражні керуючі, які будуть членами цієї організації, зроблять для себе Кодекс етики. Ми отримаємо професіоналізм, чесність в роботі арбітражних керуючих», - розповів Андрій Іванчук.

Четверта книга – банкрутство фізичних осіб – питання, якого раніше взагалі не було в українському законодавстві.

«Що важливо: тільки боржник-фізособа за своїм власним бажанням зможе розпочати процедуру банкрутства. Жодний кредитор не може і не буде мати права почати цю процедуру. Якщо боржник  захоче очистити свою кредитну історію, він може цим інструментом скористатися.

Ми захистили фізичних осіб і в плані необхідного житла. Також будуть введені якісні механізми, які забезпечуватимуть й права кредиторів.

Коли розпочнеться процедура, не буде жодних валютних ризиків. Це все буде переводитися на момент оформлення договорів і початку процедур в національній валюті - в гривні», - пояснив голова Комітету.