06 травня 11:00
В Комітеті продовжується робота з опрацювання законодавчих ініціатив щодо врегулювання питань відновлення платоспроможності і банкрутства докладніше
10 квітня 16:05
10 квітня 2019 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
04 березня 10:21
20 березня 2019 року Комітет з питань економічної політики планує розглянути законопроект №8125 "Про концесії", підготовлений до другого читання докладніше
27 лютого 15:58
27 лютого 2019 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
19 лютого 10:00
Комітет на своєму засіданні 27 лютого 2019 року планує розглянути проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей громадян із представництва у наглядових радах та органах правління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків (реєстр. №9528 від 04.02.2019) докладніше
06 лютого 17:15
06 лютого 2019 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
25 січня 12:41
Комітет з питань економічної політики звітує про проведену роботу у 2018 році посилання...
22 січня 10:45
У Комітеті продовжується опрацювання Звіту Рахункової Палати про результати аудиту ефективності використання та розпорядження майном державного підприємства "ПРОЗОРРО" посилання...
03 жовтня 2018, 20:15

Комітет на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проект Кодексу України з процедур банкрутства (реєстр.№8060 від 26.02.2018), внесений народними депутатами України Іванчуком А.В. та іншими.

 

Реформа системи банкрутства залишається в Україні серед пріоритетних.

20 вересня, під час свого щорічного послання до Парламенту, Президент України Петро Олексійович Порошенко  наголосив про необхідність якнайшвидшого ухвалення Кодексу.

У першому читанні Проект Кодексу України з процедур банкрутства ухвалено Верховною Радою України 20 березня цього року.

Проект Кодексу суттєво доопрацьовано з точки зору законотворчої техніки та ідеологічно. Кодекс отримав підтримку з боку Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Національного банку України, Асоціації правників України, банківської спільноти, арбітражних керуючих, представників експертного середовища.

 Всього від народних депутатів України надійшло більше 1300 поправок, майже третина з яких врахована. Відхилені правки здебільшого через те, що до другого читання було змінено структуру проекту Кодексу, у зв’язку з чим такі правки втратили актуальність.

Тепер Кодекс має чотири книги: одну загальну, третя і четверта присвячені відповідно банкрутству юридичних і неплатоспроможності фізичних осіб.

Окрема книга Кодексу присвячена питанням діяльності та самоврядування арбітражних керуючих як ключових фігур у процедурах банкрутства. Передбачається створення єдиної Асоціації арбітражних керуючих, яка буде визначати стандарти професії та правила професійної етики арбітражних керуючих, братиме участь в здійсненні допуску до професії, підвищенні кваліфікації арбітражних керуючих та контролі за їх діяльністю.

Задля забезпечення широкого обговорення новел Кодексу, 19 вересня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики спільно з Центром комерційного права, Міністерством юстиції України, Проектом ЄС "Право-Justice", Міжнародним валютним фондом, Світовим банком, Асоціацією правників України, Всеукраїнською самоврядною організацією фахівців конкурсного процесу, Незалежною асоціацією банків України та іншими партнерами провели Міжнародну конференцію «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву».

Загалом конференція зібрала більше 150 активних учасників і стала одним з найбільших майданчиків для публічного обговорення Кодексу з процедур банкрутства.

 Слід відзначити, що після конференції деякі народні депутати України, які подавали пропозиції до другого читання, виявили бажання відкликати їх, оскільки вдалося їх переконати в тому, що авторами проекту Кодексу обрано кращі підходи в реформуванні законодавства в сфері банкрутства.

Фактично, на рівні законопроекту вдалося узгодити позиції різних суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо подальшого вектору реформування системи корпоративного банкрутства та такого болючого для суспільства питання, як запровадження інституту банкрутства фізичних осіб.

Під час засідання Комітету,  народні депутати України та представники центральних органів влади досягли консенсусу з найбільш дискусійних питань.

Комітет доручив своєму секретаріату, за участю учасників робочої групи, якнайшвидше підготувати порівняльну таблицю до другого читання, з метою початку її розгляду вже на цій сесії.

Комітет висловлює окрему подяку всім народним депутатам України, вітчизняним та іноземним експертам, які долучилися до підготовки Проекту Кодексу до розгляду в другому читанні. Нагадуємо, що співавторами цього Кодексу стали представники всіх депутатських фракцій і груп.