17 вересня 17:18
Електронна версія проекту тексту Кодексу України з процедур банкрутства докладніше
06 вересня 16:29
Міжнародна конференція «Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики – детонатор інвестиційного буму та економічного прориву» в пріоритеті у Комітету з питань економічної політики докладніше
06 вересня 15:02
06 вересня 2018 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
10 серпня 10:00
Комітет спільно з партнерами проведуть міжнародну конференцію "Реформування системи банкрутства в Україні з огляду на кращі світові практики - детонатор інвестиційного буму та економічного прориву" докладніше
21 червня 09:00
Комітет заслухав звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2017 році докладніше
12 червня 13:00
Комітет розгляне на засіданні 20 червня 2018 Звіт про хід і результати виконання програми діяльності КМУ у 2017 році докладніше
08 червня 11:34
06 червня 2018 року Комітет з питань економічної політики на своєму засіданні розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання (реєстр.№8296 від 19.04.2018) докладніше
06 червня 18:46
06 червня 2018 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
16 лютого 2018, 12:57

Рада може ухвалити закон про корпоративне управління вже до кінця березня - Андрій Іванчук

До кінця березня Верховна Рада може ухвалити законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава (реєстр.№6428 від 10.05.2017).

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики на своєму засіданні 20 вересня 2017 року прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти вищезгаданий законопроект у першому читанні за основу.

Як зазнав Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрій Іванчук під час робочої зустрічі групи з реформування корпоративного управління , прийняття цього законопроекту стане основним кроком у реформуванні корпоративного управління державними підприємствами та знизить ризики політичного впливу на такі компанії.

"Законопроект внесений Урядом з урахуванням конкретної практики у "Нафтогазі України", аби ще більше вдосконалити діюче законодавство. Під час розгляду на комітеті ми навіть досягли консенсусу, що внесемо у першому читанні і що стане "тілом" закону", - додав він.

Проект розроблений на виконання пункту 3-го другого етапу плану дій щодо корпоративного управління ПАТ НАК "Нафтогаз України", який, зокрема, стосується відмежування від політичного впливу. Він визначає повноваження органів управління, стратегію державної власності, а також запроваджує механізми затвердження фінансових планів.

У законопроекті пропонується внести відповідні зміни  до Господарського кодексу України, законів України «Про управління об’єктами державної власності», «Про акціонерні товариства» та «Про Кабінет Міністрів України». Метою цих змін, як зазначено в Пояснювальній записці до нього,  є «реформування корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава, зокрема врегулювання питання розмежування повноважень між органами управління суб’єкта господарювання, визначення та затвердження стратегії державної власності, затвердження  на законодавчому рівні можливості подання консолідованої звітності юридичними особами, акціонером (засновником, учасником) яких є держава та удосконалення механізму подання та затвердження фінансових планів».

За словами Андрія Іванчука, вже наступного пленарного тижня народні депутати можуть розпочати розгляд цього законопроекту.

"Я домовився зі спікером парламенту, що наступного пленарного тижня цей законопроект буде внесений до порядку денного. І потім, за моїми прогнозами, за скороченою процедурою до другого читання він буде схвалений в цілому десь до кінця березня", - наголосив Іванчук.