Увага! Cайт не оновлюється

08 січня 2019, 16:10 ( Комітет з питань економічної політики )

У Комітеті проводиться подальша робота над законопроектами по захисту прав власності, які зареєстровані у Верховній Раді України

 

У Верховній Раді України 21 листопада 2018 року було зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій захисту державою права власності (реєстр.№9311).

Відповідно до доручення Голови Верховної Ради України А.Парубія до розгляду зазначеного законопроекту визначено головним виконавцем Комітет з питань економічної політики та ще 16 комітетів Верховної Ради України як співвиконавці.

Зміни, що пропонуються законопроектом, за своєю суттю полягають у визначенні дієвого механізму захисту державою прав власності на нерухоме майно, корпоративних прав, прав власності на частку у статутному капіталі юридичної особи та створенні належних умов для розвитку  бізнесу в Україні, а також пропонується врегулювати відносини, що виникають у сфері надання нотаріальних послуг. У зв’язку з цим передбачається низка змін до 20 законодавчих актів України, зокрема, до Господарського, Цивільного, Земельного кодексів України, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів України: “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” тощо.

 Згодом до цього законопроекту було зареєстровано ще п’ять альтернативних законопроектів (рестр.№9311-1, рестр.№9311-2, рестр.№9311-3, рестр.№9311-4, реєстр.№9311-5).

Відповідно до частини 4 статті 93 та статті 103 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” усі законопроекти Комітет направив до Кабінету Міністрів України для надання експертних висновків.

Крім того, відповідно до частини 5 статті 93 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” Комітет звернувся до Міністерства юстиції України та Нотаріальної палати України висловити спільну думку щодо доцільності прийняття одного із законопроектів.  

Наразі до Комітету надійшли пропозиції від Європейської бізнес Асоціації, Американської торгівельної палати, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Нотаріальної палати України та інших зацікавлених сторін, які також направлені до Міністерства юстиції України для надання висновків.

Отримані експертні висновки разом із законопроектами будуть винесені на засідання Комітету, на який будуть запрошені всі зацікавлені сторони.