Увага! Cайт не оновлюється

26 листопада 2015, 10:26

25 листопада 2015 року Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики провів слухання щодо виконання органами виконавчої влади першочергових заходів у сфері економічної політики

Учасники слухань, які відбулися 25 листопада 2015 року ВРУ, зазначали, зокрема, що мова йде про заходи, які були закладені на 2015 рік в таких документах, як Стратегія сталого розвитку «Україна-2020», Програма діяльності Кабінету Міністрів України, Угода про Коаліцію депутатських фракцій «Європейська Україна» та План законодавчого забезпечення реформ в Україні.

«Згідно з Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні, левова частка законопроектів, які Уряд був повинен подати до Верховної Ради в цьому році, припадає на економічний блок. На 2015 рік було заплановано внести до Верховної Ради 35 законопроектів, віднесених до предметів відання нашого Комітету. Ця робота виконана на 95%. З цього приводу хочу подякувати шановним міністрам – пану Айварасу Абромавичусу та пану Павлу Петренко, які покладають максимум зусиль для практичної реалізації запланованих заходів», - відмітив Голова Комітету ВРУ з питань економічної політики Андрій Іванчук.

Він також зазначив, що в Комітеті проводиться постійний моніторинг виконання Плану. «Ми розуміємо, законопроекти, що ще не внесені Урядом до Верховної Ради, вимагають додаткового часу для ґрунтовної підготовки. Тому Комітет буде виходити з проханням до Голови Верховної Ради про подовження термінів їх подання», - додав Андрій Іванчук.

«2015 рік можна назвати роком макроекономічної стабілізації, яка була досягнута не дуже популярним, але необхідними заходами. Сподіваємося, що 2016 рік стане роком економічного росту. Для цього ми повинні створити умови, інструменти та законодавчу базу», - наголосив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Основними напрямами, над якими в законодавчому полі Міністерство вже активно працює спільно с профільним Комітетом, є спрощення роботи бізнесу через відміну регуляторних бар`єрів, реформування адміністративних послуг та державного контролю і нагляду, посилення захисту прав інвесторів та розвиток фінансових ринків. Головним «проривом», за словами Міністра, в цьому році стала дерегуляція в сільському господарстві. В планах на наступний рік Міністр відзначив реформування держпідприємств та прискорення темпів приватизації, підтримку експортерів та залучення інвесторів, підвищення рейтингів України та поновлення довіри до українського ринку з боку міжнародної спільноти.

Про інноваційні здобутки та пілотні проекти у сфері запровадження нових сервісів для українців розповів Міністр юстиції України Павло Петренко. Він відзначив, що парламентський Комітет з питань економічної політики в 2015 році став прогресивним майданчиком, де були сприйняті всі пілотні ініціативи Міністерства. «Завдяки Комітету було введено таке поняття, як «он-лайн» сервіси Міністерства юстиції, які вже мають конкретні позитивні результати для пересічних українців. Послуги з державної реєстрації бізнесу та прав на нерухомість стали доступнішими, зручнішими, простішими та виключили корупційну складову», - відзначив П.Петренко. За інформацією Міністра, запрацювали також інші електронні сервіси, які дозволять громадянам отримувати різні види свідоцтв, не вистоюючи в величезних чергах у відповідних державних установах. Міністр юстиції зазначив, що Міністерство має амбіційні наміри в наступному році продовжити децентралізацію та демонополізацію своїх сервісів, а також здійснити реформування системи банкрутства.

З відеозаписом схухань можна ознайомитися за посиланням тут.