Головна > Документи > Зустрічі
27 лютого 15:30
27 лютого 2019 року відбудеться засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
19 лютого 10:00
Комітет на своєму засіданні 27 лютого 2019 року планує розглянути проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей громадян із представництва у наглядових радах та органах правління державних унітарних підприємств, господарських товариств та державних банків (реєстр. №9528 від 04.02.2019) докладніше
06 лютого 17:15
06 лютого 2019 року відбулося засідання Комітету з питань економічної політики посилання...
25 січня 12:41
Комітет з питань економічної політики звітує про проведену роботу у 2018 році посилання...
22 січня 10:45
У Комітеті продовжується опрацювання Звіту Рахункової Палати про результати аудиту ефективності використання та розпорядження майном державного підприємства "ПРОЗОРРО" посилання...
21 січня 11:31
18 січня 2019 року секретар Комітету з питань економічної політики Матківський Богдан Миронович здійснив особистий прийом громадян у Верховній Раді України посилання...
08 січня 16:10
У Комітеті проводиться подальша робота над законопроектами по захисту прав власності, які зареєстровані у Верховній Раді України докладніше
03 січня 15:36
Календарний план проведення десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий – липень 2019 року) посилання...
07 грудня 16:43
В Комітеті відбувся круглий стіл на тему: "Гармонізація законодавства України про публічні закупівлі у контексті Угоди про Асоціацію з ЄС" докладніше
02 лютого 2017, 16:41

26 листопада 2015 року Голова та народні депутати - члени Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики провели зустріч з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва, малого та середнього підприємництва (DG GROW)

 

          26 листопада 2015 року у приміщенні Верховної Ради України відбулася зустріч народних депутатів України -членів Комітету з питань економічної політики з представниками Генерального директорату Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва, малого та середнього підприємництва (далі - Генеральний директорат), яка була присвячена обговоренню стратегії розвитку системи  державних закупівель України.

          Голова Комітету Іванчук Андрій Володимирович привітав представників Генерального директорату, повідомив  про законодавчі ініціативи Уряду щодо запровадження системи електронних закупівель та висловив надію на плідну співпрацю з представниками ЄС при реформуванні системи державних закупівель України.

         

          Представником Генерального директорату (П’єр Делсо – заступник генерального директора) була надана позитивна оцінка якості законотворчого процесу у сфері державних закупівель, що проходить в Україні та було висловлено підтримку вибраному напрямку реформ.   

         

          Народний депутат України – член Комітету Пташник Вікторія Юріївна проінформувала присутніх про існуючі проблеми в сфері державних закупівель України, зокрема великі корупційні ризики, а також проблеми з недобросовісними скаржниками, які через необґрунтоване подання скарг до АМКУ зривають процедури закупівель.

         

          Представниками Генерального директорату було акцентовано увагу на необхідності підвищення рівня професійності організаторів процедур державних закупівель та відзначено, що одним із механізмів переходу на професійний рівень, згідно досвіду країн ЄС, є перехід до різних моделей централізації закупівель.

 

          Головою підкомітету з питань державної економічної політики, регулювання державних закупівель, державної політики у сфері побутових відходів та металобрухту Кошелєвою Альоною Володимирівною було проінформовано про прийняті зміни в законодавстві, направлені на гармонізацію із законодавством ЄС.

Зокрема, зазначила, що парламентом схвалено важливі зміни до базового Закону України «Про здійснення державних закупівель», які спрямовані на адаптацію законодавства до стандартів ЄС, спрощення механізмів закупівель та запобігання корупційним ризикам.

          Повідомила, що з метою реалізації Угоди про асоціацію України с ЄС, Урядом була розроблена Стратегія розвитку державних закупівель (Дорожня карта), яка  визначає стратегічні напрямки  подальшого приведення системи державних закупівель до стандартів ЄС на найближчі 7 років.

Крім цього, Кошелєва Альона Володимирівна коротко презентувала внесену нею законодавчу ініціативу щодо централізованих закупівель (законопроект р.№3449від 10.11.2015), а також звернулася до членів делегації  з проханням сприяти отриманню об’єктивної інформації про досвід країн ЄС та рекомендацій щодо впровадження  системи електронних закупівель.

Представники Генерального директорату підтвердили свою готовність надавати методологічну допомогу Україні через представництво ЄС в Україні та проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні з стандартами ЄС».